Get Adobe Flash player

Najbližšie udalosti

192

crz

 

 kosicewelcomecard front

gov portal

 

Parallax Saxophone Quartet - koncert VYPREDANÝ

23. apríl 2018 o 19:00 hod., Východoslovenské múzeum, Námeste Maratónu mieru 2

parallax2

 

PARALLAX SAXOPHONE QUARTET
Alžbeta Klasová, sopránový saxofón
María Luzuriaga López, altový saxofón
Isabel Stewart-Kasimba, tenorový saxofón
Jess Martin, barytónový saxofón

G. Lynch: The Pale Dancer
P. Lantier: Andante et Scherzetto
G. Gershwin: Tri prelúdia
R. Dubra: Lux aeterna
S. Barber: Adagio pre sláčiky
                 (arr. J. van der Linden)

T. Blinko: Cartographies

vstupné: 7 | zľavnené: 5 €
predaj vstupeniek: pokladnica ŠfK

 

 

 

Parallax Saxophone Quartet – kvarteto študentiek bakalárskeho a magisterského štúdia na Royal College of Music (RCM - Kráľovská akadémia hudby) v Londýne, ktoré študujú pod vedením Kyla Horcha. Tým, že každá z nich pochádza z iného kúta sveta, je kvarteto ovplyvnené rozmanitými vplyvmi a skúsenosťami. Kvarteto nedávno účinkovalo na koncertoch v Kings Place, v dámskom klube Kensington and Chelsea Women's Club, v Lansdowne klube, Mayfair, the Worshipful Company of Farmers (Ctihodná spoločnosť farmárov), pri príležitosti otvorenia pobočky ABRSM (Združená rada kráľovských hudobných škôl), London Wall, vo Victoria and Albert Museu, pri príležitosti Medzinárodného dňa žien RCM, ako aj na obedňajších recitáloch v kostole St. Mary Abbots na High Street Kensington.

fotka Parallax 2 1Alžbeta Klasová (1993) sa narodila na Slovensku, v súčasnosti ukončuje magisterské štúdium na RCM. S vďakou prijala štipendium od Nadácie Dr. Michaela Westa. Absolvovala majstrovské kurzy pod vedením Arna Bornkampa, Kennetha Tseho, Larsa Mlekuscha, Marcusa Weissa, Pawela Gusnara, Benceho Szepesiho, Philippeho Portojoiea. Medzi jej úspechy patrí 1. cena na Celoslovenskej súťaži konzervatórií v Žiline, cena Deloitte Talent Award, víťazstvo Launchpad Prize, účasť na súťaži o grant Talentov novej Európy 2016.

María Luzuriaga López (1990) je držiteľkou ceny RCM. Narodila sa v Santanderi v Španielsku, študovala na Centre Études Supérieures de Musique et Danse, Poitou-Charentes, a v Centro Supérior de Música del País Vasco, Musikene. María získala štipendium Nadácie Dr. Michaela Westa a dvakrát štipendium Banco Santander. Spolupracovala so súbormi Sax Antiqua a Kuraia. Pôsobila ako asistentka učiteľa saxofónu na Stage de Musique en Savoie, v súčasnosti je v druhom ročníku magisterského štúdia na RCM.

Isabel Stewart-Kasimba (1994) pochádza zo Sydney (Austrália), v súčasnosti študuje na Royal College of Music v Londýne. Je štipendistkou v štvrtom ročníku bakalárskeho štúdia hudby. Predstavila ako sólistka aj ako hráčka v súbore na rôznych miestach v okolí Sydney a Londýna, vrátane kostola St. Mary Abbotts, v rámci cyklu letných recitálov vo farnosti Bushey, Claremont Project, City Recital Hall at Angel Place, the Seymour Center, the Big Top at Luna Park a v Sound Lounge. Isabel s vďakou prijala štipendium Soirée Or.

Jess Martin (1995) je študentkou štvrtého ročníka RCM, pochádza z Manchestera v USA. Jess sa pôvodne učila hrať na flaute, predtým než sa v dvanástich rokoch začala učiť hrať na saxofóne. V sedemnástich rokoch jej ponúkli miesto na Hudobnej škole v Chetham, kde dva roky študovala pod vedením Andrewa Wilsona. Na tejto škole hrala sólo na svojom prvom koncerte „Dark Rain" koncert pre 2 saxofóny od Andyho Scotta.

Partneri

 

 

 

               WGSKE logo polkruhy

 

      

Logo-Collegium-VP    

 RKE LOGO SHADOW 2017-page-001 


RTVS bok PAN206     
                 
opera slovakia positive red          logo TASR        

 

KOSICEDNES-LOGO KOSICEDNES mediahouse invert

 

   zajtrajsie noviny

 

       logo Hudobny zivot

 

227   

  theCity logo

 

       logo Kosicko-page-001     

   

 

      lemur logo 2 ziara        

             

Kam do mesta-logo        

  

 Logo MojeKosice  KDHZ Logo orez kedykam LOGO   
sfk