Get Adobe Flash player

Najbližšie udalosti

192

crz

 

 kosicewelcomecard front

gov portal

 

OPERNÉ PÊLE - MÊLE

26 apríl 2018 o 19:00 hod., Dom umenia

SooYeon Kim 20151216 Copyright EjunLow 213v02

Svarovsky 2016-16

 

 

Štátna filharmónia Košice
Leoš Svárovský, dirigent
Sooyeon Kim, soprán

V. Bellini: Symfónia D dur
Ária „Casta Diva" z opery Norma
G. Puccini: Capriccio sinfonico
Ária Čo-Čo-San „Un bel di vedremo" z opery Madama Butterfly
L. Delibes: Suita Sylvia (Intermezzo a Valse lente, Polka Pizzicato)
Pieseň „Les filles de Cadix"
P. Mascagni: Intermezzo z opery L'Amico Fritz
G. Puccini: Ária Lauretty „O mio babbino caro" z opery Gianni Schicchi
C. M. Ziehrer: Weaner Mad´ln, valčík op. 388
F. Lehár: Ária „Meine Lippen sie Küssen so heiss" z operety Giuditta
F. von Suppé: Was kommt dort von der Höh?, Humoristické variácie
L. Arditi: Pieseň „Il Bacio"
J. Strauss ml.: Frühlingsstimmen, Hlasy jari, valčík pre koloratúrny soprán op. 410

vstupné: 12/ 11/ 10 €
zľavnené: 9/ 8/ 7 €
VIP lóža: 15 €

predaj vstupeniek: pokladnica ŠfK
ONLINE PREDAJ: https://www.navstevnik.sk/vyber-vstupeniek?eventId=1028376

 

Jakubisko 2015-23Leoš Svárovský je stálym hosťujúcim dirigentom Štátnej filharmónie Košice a Slovenskej filharmónie. V začiatkoch svojej bohatej umeleckej kariéry pôsobil ako šéfdirigent českých i slovenských orchestrov, o. i. Janáčkova filharmónia Ostrava, Filharmónia Brno (v súčasnosti je jej čestným členom), Štátny komorný orchester Žilina, Komorná filharmónia Pardubice, Štátna opera Praha (2003-2005 umelecký riaditeľ). Od roku 2014 je šéfdirigentom v Aichi Central Symphony Orchestra Nagoya, Japonsko. Je pravidelne pozývaný na pódiá mnohých hudobných festivalov doma i v zahraničí, je prezidentom MHF Emy Destinnovej v Českých Budejoviciach. Pravidelne spolupracuje nielen s českými a slovenskými orchestrami, ale aj s Staatskapelle Dresden, Stuttgarter Philharmoniker, Mozarteum Orchester Salzburg, Bach Collegium München, Residentie Orkest den Haag, RTL Symphony Orchestra Luxembourg, Bruckner Orchester Linz, Orquestra Metropolitana de Lisboa, Shanghai Radio Symphony Orchestra, Radio Symphonie Orkest Utrecht, The Colorado Music Festival Orchestra, Seoul Philharmonic Orchestra, Presidential Symphony Orchestra Ankara, Dortmunder Philharmoniker, Tokyo
Metropolitan Symphony Orchestra, Symfonický orchester P. I. Čajkovského v Moskve... Absolvoval množstvo umeleckých zájazdov - so Slovenskou filharmóniou v Japonsku (2003, 2005, 2007, 2010, 2012, 2014, 2015), s Filharmóniou Brno (2011, 2013, 2015), s Pražskou komornou filharmóniou v Sýrii, Nemecku, Číne, so Symfonickým orchestrom Českého rozhlasu v Nemecku, s Českou filharmóniou v USA.... Diskografia L. Svárovského obsahuje viac než 24 CD u rôznych nahrávacích spoločností (Panton, Supraphon, JOD, Thoroform, WEA, Records, New Classic). Od roku 2000 vyučuje na katedre dirigovania na Akadémii múzických umení v Prahe, štúdium oratoriálneho a kantátového dirigovania. V roku 2012 habilitoval na Janáčkovej akadémii múzických umení v Brne.

SooYeon Kim 20151216 Copyright EjunLow 237v03

Kórejská sopranistka Sooyeon Kim odštartovala svoju kariéru v roku 2010 s úspešným debutovým recitálom v rámci cyklu koncertných matiné v sále Alice Tully v Lincoln centre v New Yorku. Odvtedy spieva po celom svete na mnohých prestížnych koncertných pódiách. Na Medzinárodnom hudobnom festivale vo Viandene v Luxembursku v roku 2013 uviedla Bachianas Brasilieras č. 5 Villa-Lobosa. V roku 2014 dostala pozvanie spievať s Moravskou filharmóniou Olomouc na Galakoncerte v Smetanovej sieni v Prahe. Po úspešnom pražskom debute bola pozvaná účinkovať s tenoristom Jonasom Kaufmannom na Otváracom koncerte prestížneho Medzinárodného hudobného festivalu v Českom Krumlove. Kim ako mladá nádejná sopranistka mala možnosť účinkovať s Kórejskou filharmóniou a Filharmóniou v Soule na ich slávnostnom výročnom Galakoncerte v roku 2014. V septembri 2014 účinkovala ako sólistka na ázijskom turné s Filharmóniou nemeckého rozhlasu (Deutsche Radio) v Beethovenovej 9. symfónii, ktorú dirigoval šéfdirigent Karel Mark Chichon. V decembri dostala pozvanie do umeleckého centra Shinjuku v Japonsku, kde mala vlastný vianočný koncert. Vo februári 2015 úspešne debutovala vo Viedni v Zlatej sále Musikvereinu, kde účinkovala ako sólistka na výročnom koncerte Budapeštianskeho symfonického orchestra, ktorý dirigoval Miran Vaupotich. V máji 2015 dostala opäť pozvanie do Tokia do Suntory Hall ako sólistka v Händlovom Mesiáši, kde o jej vystúpenie bolo - pre jej znamenitú koloratúrnu techniku a pôvabný lyrický hlas – vysoko hodnotené. Na jeseň 2015 spievala v Mahlerovej Symfónii č. 2 so Severočeskou filharmóniou Teplice a Thajskou filharmóniou v Bangkoku pod taktovkou talianskeho majstra Alfonsa Scarana. V decembri sa Kim prvýkrát predstavila v Hong Kongu so symfonickým orchestrom Global Symphony Orchestra na ich výročnom galakoncerte vo veľkej koncertnej sále v Hong Kong City Hall. V roku 2016 účinkovala opäť vo viedenskom Musikvereine pri príležitosti 260. výročia Mozartovho narodenia, na koncerte s ňou účinkoval Symfonický orchester MÁV z Budapešti pod vedením Luisa Carlosa Badiaa. Jej operní fanúšikovia sa mohli tešiť z jej debutu v Pucciniho opere Madama Butterfly (Čo-Čo-San) v Azerbajdžanskej štátnej opere v apríli 2016. V tom istom roku spievala Poulencovu Gloriu a Schmittov Žalm 47 pod taktovkou majstra Jacquesa Merciera. V roku 2017 účinkovala vo viedenskom Musikvereine s Káhirskou národnou operou. Sooyeon Kim študovala na Juilliard School v New Yorku a na Indiana univerzite v USA.

Partneri

 

 

 

               WGSKE logo polkruhy

 

      

Logo-Collegium-VP    

 RKE LOGO SHADOW 2017-page-001 


RTVS bok PAN206     
                 
opera slovakia positive red          logo TASR        

 

KOSICEDNES-LOGO KOSICEDNES mediahouse invert

 

   zajtrajsie noviny

 

       logo Hudobny zivot

 

227   

  theCity logo

 

       logo Kosicko-page-001     

   

 

      lemur logo 2 ziara        

             

Kam do mesta-logo        

  

 Logo MojeKosice  KDHZ Logo orez kedykam LOGO   
sfk