Dom umenia
Get Adobe Flash player

modul3

Dom umenia

Sídlo Štátnej filharmónie Košice

Dom umenia bol postavený štátom v rokoch 1958 - 1962.

Po druhej svetovej vojne nepoužívaná, schátraná a zdevastovaná neologická synagóga (postavená v r. 1926-1927) stratila svoju pôvodnú funkciu a slúžila ako sklad. Po riadnom odkúpení objektu štátom v roku 1955 bola rozsiahlou rekonštrukciou a prestavbou táto budova včlenená do jedného a jedinečného komplexu. V ňom sa vytvorila koncertná sála, šatne a sociálne zariadenia. K tomuto zároveň pribudli nové spoločenské priestory v podobe veľkolepého foyer s tanečným parketom, bufety, salónik, malá sála i administratívne priestory.
So vznikom Štátnej filharmónie Košice v roku 1968 začal Dom umenia, ako sídlo tohto profesionálneho hudobného telesa, naplno slúžiť svojmu etickému poslaniu.
Konc

ertná sála Domu umenia má vynikajúce akustické vlastnosti. V roku 1977 do nej bol nainštalovaný v tej dobe v Československu najmodernejší trojmanuálový organ Rieger-Kloss Krnov
V rokoch 2004 - 2010 prešla časť Domu umenia rozsiahlou obnovou financovanou Štátnou filharmóniou Košice zo štátneho rozpočtu a z vlastných zdrojov. Vykonaná bola kompletná rekonštrukcia strechy a obnova vnútorných priestorov foyer, do podzemia k Domu umenia boli pribudované ďalšie skúšobne a šatne a do koncertnej sály bolo nainštalované koncepčne nové osvetlenie pódia a záznamové štúdio.
Koncertná sála Domu umenia okrem koncertného organu disponuje dvomi špičkovými koncertnými krídlami značiek Bössendorfer a Steinway & Sons.

 

 

 

walk

 

Virtuálna prehliadka >>> 

 

 

 

 

Priestory na prenájom:

KONCERTNÁ SÁLA
S klasickým 3-manuálovým organom (Rieger-Kloss Krnov) a 2 koncertnými krídlami má kapacitu 700 miest. Je vhodná na koncerty, konferencie, imatrikulácie a pod. Koncertná sála Domu umenia sa vyznačuje mimoriadnymi akustickými vlastnosťami.
Nahrávacie štúdio je vybavené plne digitálnou aparatúrou na nahrávanie orchestrálnych i komorných diel a sólových umeleckých projektov.

FOYER
Na prízemí a na 1. poschodí s tanečným parketom predstavuje priestor s kapacitou 400 miest na sedenie.
Ideálny na usporadúvanie komorných koncertov, prednášok, hudobných stretnutí, plesov, módnych prehliadok...

SALÓNIK na 1.poschodí
Komorná výstavná sieň, použiteľná ako prednášková miestnosť alebo spoločenský priestor pre raut či recepciu s kapacitou 60 miest.
V spojení s foyerom na prízemí a 1. poschodí dáva možnosť usporiadania väčších kultúrno-spoločenských akcií: plesy, stužkové, tanečné zábavy a pod.

FOYER na 2. poschodí
Vhodný na recepcie a spoločenské stretnutia - kapacita 150 miest.

MALÁ SÁLA na 2. poschodí
Vhodná na prednášky, recepcie, prezentácie firiem či konferencie. V spojení s foyerom vytvára ideálny priestor na komerčné výstavy alebo väčšie recepcie s kapacitou pre 130 ľudí.


KONTAKT:
Ing. Jaroslav Hantke
správca Domu umenia
+421 55 2453 120
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.  

 

Štátna filharmónia Košice
Moyzesová ul.č. 66
040 01, Košice

Partneri

 

 

 

               WGSKE logo polkruhy

 

      

Logo-Collegium-VP    

 RKE LOGO SHADOW 2017-page-001 


RTVS bok PAN206     
                 
opera slovakia positive red          logo TASR        

 

KOSICEDNES-LOGO KOSICEDNES mediahouse invert

 

   zajtrajsie noviny

 

       logo Hudobny zivot

 

227   

  theCity logo

 

       logo Kosicko-page-001     

   

 

      lemur logo 2 ziara        

             

Kam do mesta-logo        

  

 Logo MojeKosice  KDHZ Logo orez kedykam LOGO   
sfk