Príhovor riaditeľa ŠfK
Get Adobe Flash player

Najbližšie udalosti

192

crz

 

 kosicewelcomecard front

gov portal

 

Príhovor riaditeľa ŠfK


Július Klein 4911 zm

 

Vážení koncertní návštevníci,

v kultúrnom živote Košíc má svoje stále a jedinečné miesto koncertná sezóna Štátnej filharmónie Košice. So svojimi festivalmi bezpochyby patrí k tým inštitúciám, ktoré patričnou mierou rozvíjajú, podporujú a esteticky vplývajú na kultúrny život nielen v meste Košice, ale aj v celom východoslovenskom regióne.

Nadchádzajúca 49. koncertná sezóna ponúkne okrem „klenotov" klasickej hudby aj hudobné zážitky zo sveta opery, muzikálu a jazzu. V Dome umenia sa predstavia renomovaní umelci. Po prvýkrát bude účinkovať klavirista Lukáš Vondráček – víťaz Súťaže kráľovnej Alžbety v Bruseli. Po krátkom čase znovu vystúpi sólistka Deutsche Oper Berlin Jana Kurucová, ktorú sme mali možnosť spoznať v rámci festivalu Košická hudobná jar. Životné jubileum Petra Breinera oslávime na koncerte v októbri uvedením premiérových aranžmánov umelca. Sme si istí, že aj ďalší umelci, ktorí prijali naše pozvanie k spolupráci, vytvoria v Dome umenia skvelú atmosféru, plnú mimoriadnych zážitkov: Ondrej Lenárd, Robert Jindra, Jiří Rožeň, Jan Mráček, Roman Janál, Vilém Veverka, Ivan Gajan, Konstantin Dobroykov, Ladislav Fančovič, Arthur Arnold, Ivan Ženatý a ďalší.
Mnohí z hosťujúcich dirigentov a sólistov patria k európskej interpretačnej špičke. Spolu s nimi sa vydáme aj na objavné cesty po hudobnom svete – v Košiciach po prvýkrát zaznejú diela A. Magnarda, J. Weinbergera, J. Pelikána a iné. Po 34 rokoch ­ v rámci Roku Jozefa Grešáka ­ uvedieme jeho dielo „Zuzanka Hraškovie".

Naďalej pokračujeme v organizovaní predkoncertných Stretnutí s hudbou, ktoré verím, že sú vždy objavné a dobrodružné a pomôžu nám hudbe viac porozumieť. Do tajov hudby nás odborným slovom zavedie Karol Petróczi. Už desiatu koncertnú sezónu je šéfdirigentom Zbyněk Müller, ktorý je, spolu s hlavným hosťujúcim dirigentom Leošom Svárovským, garantom úspešného umeleckého napredovania ŠfK. Verím, že si vyberiete z našej bohatej programovej ponuky, želám Vám mnoho hodnotných umeleckých zážitkov. 

PaedDr. Mgr.art. Július Klein
riaditeľ ŠfK

Partneri

 

 

 

               WGSKE logo polkruhy

 

      

Logo-Collegium-VP    

 RKE LOGO SHADOW 2017-page-001 


RTVS bok PAN206     
                 
opera slovakia positive red          logo TASR        

 

KOSICEDNES-LOGO KOSICEDNES mediahouse invert

 

   zajtrajsie noviny

 

       logo Hudobny zivot

 

227   

  theCity logo

 

       logo Kosicko-page-001     

   

 

      lemur logo 2 ziara        

             

Kam do mesta-logo        

  

 Logo MojeKosice  KDHZ Logo orez kedykam LOGO   
sfk